İpek Kirpik Nedir
İpek Kirpik Nedir

İpek Kirpik Nedir ? : Kişinin kendi kirpiğinin üzerine takılan ve deriye temas etmeden uzatma / yoğunluk verme amaçlı kullanılan bir güzellik uygulamadır. Kişinin isteğine ve göz yapısına uygun olarak uzmanın kombin yapabileceği uzunluk, kıvrım ve boy tercihleri mevcuttur.

Bizim fairlash markası olarak tüm çeşitlerde tercih ettiğimiz uca doğru incelen kirpiklerdir. Bütün kirpiklerin üzerine ekleme yapılır ve deriye değmeden bir tık uca doğru takılmalıdır ki kişi istediği gibi rahatlıkla tarayabilsin , temizleyebilsin ve günlük kullanımda rahat edebilsin ( ağırlık yapmasın ) diye .

İpek Kirpik Nedir – Çeşitleri

Kalınlık – Boylar – Kıvrımlar

İpek Kirpik markası olarak firmamıza ait olan Kalınlıklar ( Mikronlar )

0,15 : Tek tek uygulama sistemi , Klasik Sistem , 1zu1 olarak geçer . Sadece 1 adet olarak ekleme yapabilirsiniz. En kalın kirpik modelidir ve en eski sistemdir diyebiliriz. Daha çok uzatma amaçlı kullanılır , ekstra volüm – yoğunluk vermez .

Örnekle açıklamak gerekirse bir Müşterimiz Ayşe hanım olsun ve kendi kirpik sayısı 30 olsun. Biz Ayşe hanımın her bir kirpiğine bir Adet kirpik eklediğimizde kirpik sayısı yine 30 tane olur. Tabiki siyahlık katar, Rimelli efekt olur . Yani bu sistem aşırı doğal görüntü istediğinde uygundur . Özellikle kendi kirpiği zaten var olan ama rengi açık olan veya ince telli olan kirpikler de başarılı fark yaratır.

Peki Ayşe hanım kendi kirpik sayısından da memnun değilse ve biraz da olsa bir fark yaratılmasını istiyorsa ne yapmalıyız . Sıradaki kalınlık modellerini inceleyebilirsiniz.

Not : Görsellerle destekli Anlatım için Fairlash Volum Lash Extensions Training Kitabını inceleyiniz.

0,10 : Bu mikronda ise kirpik kalınlığı 0.15 e göre daha ince olup ikili olarak takılır . Aklınıza V den gelebilir. 2 tane 0.10 kirpiği birleştirip o şekilde takıyorsunuz.

Bir önceki örnek üzerinden devam edersek de Ayşe hanımın 30 tane kirpiği vardır, yine 30 kirpiğine de ekleme yapıyoruz yani 30 noktaya . Ama bu sefer taktığımız kirpikler V şeklinde ikili ikili olduğu için Ayşe hanım gözünü açtığında 2 katı kadar yoğunlukta yani 60 tane kirpik görecektir.

0,07 : Bu çeşitte ise artık son zamanlarda bolca duyduğumuz 3D ,4D,5D ve 6D kirpik uygulamaları geliyor akla. Yani 3 lü olarak 6lı olarak …12D ye kadar çıkabiliyorsunuz.

İstediğiniz yoğunluk neyse onun katı kadar kirpik alıp (elde kök kısımlarını demet yapar gibi birleştirmek koşulu ile alıp takabiliyorsunuz.
Markamızın kullandığı formlar haricinde var olan Kalınlıkları da aşağıya görsel olarak bırakıyoruz. Diğer formlar için Eğitmeninize danışınız.

İpek Kirpik Nedir – Boyları :

İpek Kirpik Nedir
İpek Kirpik Nedir

Fairlash Markası olarak bütün kalınlıklarda kutularımız Mix haldedir.

 • 9 mm : Başlangıç kısa boylar
 • 11 mm : Orta boyutlar
 • 12 mm : Orta boyutlar
 • 13 mm : Uzun boy
 • 14 mm : Extra Uzun boy

Bir göze uygulama yaparken standart uygulama için En az 3 boyu 4 seferde kullanmanız gerekir. Normal kirpik yapımızın hizasını takip eder tarzda kısadan uzuna doğru ve tekrar kısalarak ( göz yapısını düşürmemek için ) boy kombini yapmanız gerekir.

 • 9/10/11/10
 • 9/11/12/11
 • 9/11/13/11
 • 10/12/14/12

Diğer boylarda yeni kombinler için bir Uzmana Danışınız .

Kıvrımlar :

Marka olarak

 • C : Kıvrık
 • D: Extra Kıvrık
Russian Volume İpek Kirpik Eğitimi